Başarı Bursları

 

BTSO BURSU

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Polimer Malzeme Mühendisliği bölümlerine ilk 3’te yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca (yılda 9 ay) 750TL burs verilmektedir.

 

YÖK DESTEK BURSU

YÖK tarafından Fizik, Kimya, Matematik bölümlerine ilk 3’te yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca 1000TL burs verilmektedir. Burs miktarı ve süreleri ile ilgili detaylı bilgiye ÖSYM kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

 

KAYRA YEMEK BURSU

Kayra Yemek tarafından Gıda Mühendisliği bölümüne ilk 3’te yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca (yılda 9 ay) 500TL burs verilmektedir.

 

İTSO BURSU

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Orman Endüstri Mühendisliği bölümüne ilk 5’te yerleşen öğrencilere eğitim süreleri boyunca (yılda 9 ay) 650TL burs verilmektedir.

 

DOĞRU OTOMOTİV

Doğru Otomotiv tarafından Endüstri Mühendisliği bölümüne 1’inci sırada yerleşen öğrenciye eğitim süreleri boyunca (yılda 10 ay) 750TL burs verilmektedir.

Bursa Teknik Üniversitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close