BAŞARI BURSLARI

YÖK BURSU

Fizik

Kimya

Matematik

Bölümlerine ilk 3’te yerleşen ve YÖK tarafından belirlenen şartları taşıyan öğrencilere eğitim süreleri boyunca burs verilmektedir. Burs miktarı ve süreleri ile ilgili detaylı bilgiye ÖSYM klavuzundan ulaşabilirsiniz. (2022-2023 yılı için aylık 1000 TL)

 

BTSO BURSU

Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik - Elektronik Mühendisliği

Kimya Mühendisiği

Makine Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği

Polimer ve MalzemeMühendisliği

Bölümlerine ilk 3’te yerleşen öğrencilere Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yılda 9 ay burs verilmektedir. (2022-2023 yılı için aylık 750 TL)

 

YEMEK BURSU

Gerekli şartları taşıyan  öğrencilerimize Üniversitemiz yemekhanelerinde verilen ücretsiz yemek bursudur. Her akademik yılın başında duyurulmakta ve başvuran öğrenciler arasında uygun koşulları sağlayan öğrencilerimize bir yıl boyunca verilmektedir.

 

KISMİ ZAMANLI ÇALIŞMA 

Öğrencilerin ders saati dışındaki boş zamanlarında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Üniversite bünyesinde geçici işlerde çalıştırılarak, hem maddi kazanç hem de uygulama becerisi kazanmalarını sağlayacak çalışma şeklidir. Her akademik yılın başında duyurulmakta ve başvuran öğrenciler arasında uygun koşulları sağlayan öğrencilerimize bir yıl boyunca çalışma imkanı sunulmaktadır.

 

Bursa Teknik Üniversitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close